Skutečnej

TěhuDeník

Čekáte první mimčo a zevlujete na internetu ve snaze najít nějaký informace o tom, co se s ním právě děje? Co se děje s váma? A nacházíte na maminkovských serverech jen samý škrobený (a evidentně zkopírovaný) texty psaný MUDrovskou řečí?

Možná vám to vyhovuje, možná ne. Pro ten druhej případ jsme tu my a náš neformální a upřímnej těhuDeník.

Nas Darecek Fakac | Náš Dáreček

Týden po týdnu podle vašeho aktuálního těhustavu.

Můžete listovat, můžete nakukovat, co vás čeká...a taky posílat odkazy tátovi, aby věděl, na co se připravit...

Skutečně neformálně (a s potřebným nadhledem) se dozvíte, proč si zvracíte do krku, blbě se vám dejchá v leže na zádech, že počůrávat se je normální, kdy prcek v břiše „vidí“ svoje prstíky nebo pindíka, co si sbalit do porodnice a na co se s klidem vykašlat. Ale třeba i to, co vás zrovna v daným týdnu čeká u doktora, na co máte právo a co si nemusíte nechat vnutit.

Svůj odstavec naděje v bezmoci najdou i tátové. Laskavou, ale upřímnou formou se dozvědí, co se to proboha děje s jejich láskou, proč tahá zběsile nábytek po bytě, anebo jak že se to z víly ve vteřině stane devítihlavá saň. Zjistěj, co se od nich očekává … a hlavně kdy a jak komunikovat, aby nedostali pánvičkou po hlavě. Nechtěli jsme jít stejně kopírovanou cestou jako spousta jiných mimiwebů. Chtěli jsme říct věci, o kterých se nemluví, přestože je potřebujete nejvíce slyšet. Náš těhuDeník není pro mámy slečinky. Ani pro táty, co si myslí, že princezny neprdí.

Začínáme ...

5. týden

...protože právě tady se to většinou dozvídáš...

Mimi

Ahoj! Jsem tu! Zatím nevím kde a proč, ale dojem mám každopádně silnej.

Pluju si ve vaku naplněným nějakou vodou. Základy mozku, míchy a páteře mám. Můžu si proto s klidem začít polemizovat o tom, že bych účast v tomhle blázinci teoreticky zvážil. Náznaky trávícího systému, pusy a čelistí mi napovídaj, že mě asi v životě čeká pár gurmánských zážitků. Ačkoli tady to na žádnou hostinu nevypadá.

Zatím nepřemejšlím o tom,  na jak dlouhou dobu mi tuhle terapii tmou připravili, ale asi to bude nějakej pátek trvat. Jsem zatím takovej… neúplnej. I když – srdíčko už jede! V uzavřeným krevním oběhu a čerpá krev, která může být úplně jiná skupina, než je krev mojí mámy.

Možná nejsme jedný krve, ale jsme už součástí jednoho těla a duše. Proto už jí dám o sobě za chviličku vědět. Je to fér. Bude čučet!

Máma

Ještě jsi to nedostala a počítáš donekonečna dny od poslední menstruace? Prsa máš jak dva bolavý balvany, všechno tě vytočí, ve vteřině dojme, chceš sebrat všechny psy z ulice a vyžrat z prázdný ledničky i tu voschnou horčici, co ti tam zbyla osamělá pod žárovkou? Teda… jen co dojíš tu zmrzku, co si našla v mrazáku?

Hledáš argumenty a výmluvy, ale ono to všechno směřuje k jedinýmu – “seš v tom!”

Nákup těhotenskýho testu uskutečni, pokud možno, bez příslušníků rodinnýho klanu. Dětí, muže, nedej bože mámy nebo tchýně. Možná už je ti to všechno jasný, ale pořád to není jistý. Tak ať nemusíš hledat trapný odpovědi, až tě přichytěj u pokladny.

Jistotou ani ten test není. I  když jako je to celkem dobrá první odpověď na všechny „COŽE?!“

Jestli chceš mít ale jistotu, musíš na gyndu. Rozbory moče jsou stoprocentně spolehlivý 7. až 10. tejden po vynechání menstruace. Krve už po 7. dni.

Takže teď už je čas vytočit číslo na sestru MUDry. Tam přijde jistota, děvče. Good luck a klidný spaní…

Táta

Život se ti pravděpodobně otočí vzhůru nohama, kámo. Ale ještě si žiješ v blažený nevědomosti.

…anebo možná přišla jasná zpráva z těch milovaných úst dřív, než stačilo oschnout čůrání na těhotenským testu. Možná ti to potřebovala říct hned jak uviděla ty dvě čárky, protože toho byla plná a nečekala na potvrzení od doktora. Možná….možná už v tom taky lítáš. Dejchej a neunáhli se v tom, co řekneš. Na chaotický a hysterický jednání má teď větší nárok ona.

To ona se rozhoupávala jak polámanej retro koník z půdy. To ona šla pro test na vratkejch nohách. To ona ty dvě čárky viděla první. Takže už v tom hysteráčku jede o něco dýl.

To ona teď bude muset celej svůj svobodnej život zavřít do obálky a na pár let zalepit a poslat do neznáma. To ona se bude jak obtloustlej tučňák devět měsíců kymácet, než její malou roztomilou vagínou vyleze meloun jak z reklamy na rekordní úrodu.

Neunáhli se. Buď milej. Usmívej se. Drž se!

Váš osobní profil pomůže s pořízením výbavičky a uchová vaše vzpomínky

Seznam vysněný výbavičky můžete sestavit a sdílet s blízkyma v případě, že si založíte osobní profil. Poslouží  jako informační kanál, ale taky jako vaše hezká vzpomínka na tohle výjimečný těhuobdobí. Mrkněte na to, jak vypadá…